Co robimy

Co robimy

Szkolenie indywidualne

Nauka jazdy na nartach i snowboardzie

Zapraszamy na indywidualne lekcje jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci i dorosłych. Zajęcia prowadzą dokonale wyszkoleni instruktorzy z uprawnieniami Polskiego Zwiazku Narciarskiego.

Zapisy pod numerem 661 100 300. Lekcje prowadzone są na stoku narciarskim Rabka Polczakówka.
Proponujemy również lekcje dla grup. Możemy przygotować również szkolenie grupowe obejmujące dojazd na stok. Szkolenia grupowe z noclegiem proponujemy z Niedzicy.

Szkolenie możemy poprowadzić również na wybranych innych stokach narciarskich.

Koszty szkolenia można sprawdzić w naszym cenniku

Zawody - Egzaminy

Szkoła Narciarska LIDER posiada licnecje A+B Polskiego Związku Narciarskiego co uprawnia ja do organizacji (poza kursami kadrowymi) zawodów i egzaminów regionalnych.

Zawody regionalne

Zawody są rozgrywane w slalomie gigancie i są przepustką do kolejnych etapów wyszkolenia.

 

Egzamin regionalny

Kurs Pomocnika Instruktora (Instruktora SITN) jest zakończony egzaminem wewnętrznym.

Szkoła Narciarska - organizator kursu stwierdza fakt należytego przygotowania absolwenta kursu do odbycia właściwego egzaminu.

Regionalizacja egzaminów ma na celu wyrównanie poziomu oceniania.

 

Egzaminy Regionalne przeprowadzane są przez Komisję Egzaminacyjną Stowarzyszenia. Egzamin składa się z dwóch części: - ocenianej jazdy technicznej i opisu wraz z pokazem elementu z Programu Nauczania,

W jeździe technicznej oceniane są trzy wybrane przez Komisję ewolucje. Może to być dowolna ewolucja kątowa, skręt równoległy NW, śmig.

 

W punktację tej części egzaminu wchodzi opis i pokaz jednej ewolucji (dowolna ewolucja z podstaw poruszania się na nartach). - dwóch przejazdów slalomu na czas. Uzyskany w slalomie czas przejazdu jest przeliczany wg "zasad ogólnych" na punkty.

 

Aby zdać egzamin i uzyskać stopień Instruktora SITN - Pomocnika Instruktora PZN należy osiągnąć co najmniej średnio 6 pkt. z jazdy technicznej i opisu oraz 6 pkt. z lepszego przejazdu slalomu. Możliwe jest uzupełnienie brakującego 1 punktu w slalomie 2 punktami w jeździe technicznej (tzn. 5 pkt. slalom oraz 26 pkt. jazda techniczna, 5,5 pkt. slalom - 25 pkt. jazda techniczna). Nieuzyskanie minimum z którejkolwiek części egzaminu powoduje konieczność jego powtórzenia w całości.

Egzamin można powtarzać dowolną liczbę razy w sezonie, w którym ukończyło się kurs oraz w następnym sezonie.

 

Terminów egzaminów i formularza zgłoszeniowego należy szukać w naszym kalendarzu.

Trening sportowy

Z|godnie z umową podpisaną ze stokiem Rabka Polczakówka prowadzimy na nim treningi sportowe orgaz orgnizujemy zawody.

Treningi będą odbywać się w każda sobotę od godz. 8 do 10 oraz w czwartki popołduniami. 

Możemy zorganizować trening w dowolnym dniu po wcześniejszym ustaleniu i zgłoszeniu. Zapraszamy firmy, szkoły oraz osoby indywidualne. Koszt jednorazowego treningu podany jest w naszym cenniku.

Imprezy dla firm

Organizujemy zawody narciarskie dla szkół oraz innych instytucji.

 

Szkoła Narciarska Lider z siedzibą w Krakowie na Politechnice Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 posiada licencje Polskiego Związku Narciarskiego - Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa.

Każda instytucja może zlecić nam zorganizowanie swoich mistrzostw. Proponujemy rozgrywanie zawodów na stoku narciarskim Rabka Polczakówka oraz Polana Sosny w Niedzicy. Możliwe jest również zorganizowanie zawodów na innym prawie dowolnie wybranym stoku.

Od wielu lat organizujemy różne imprezy narciarskie - rokrocznie duża grupa zawodników w wieku od" 0" do 9 lat rywalizują w narciarskich zawodach o Puchar Kubusia Puchatka.

Posiadamy własne tyczki, dysponujemy elektronicznym pomiarem czasu, mamy wykwalifikowaną kadrę sędziów Polskiego Związku Narciarskiego. Organizujemy także duże zawody - Mistrzostwa Krakowa Amatorów, które od 2000 roku posiadają rangę eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego oraz wspomniany wcześniej Puchar Kubusia Puchatka.

 

Zawody możemy zorganizować dla Państwa w terminie ustalonym odpowiednio wcześniej jednak możliwe jest zorganizowanie zawodów nawet przy zawiadomieniu nas na kilka dni przed zawodami.

Organizowane zawody propagują narciarstwo wśród dzieci i dorosłych.

 

Szkoła posiada licencje Polskiego Związku Narciarskiego co gwarantuje poziom naszej działalności oraz jego profesjonalizm. Licencje PZN wydawane są przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Są nadawane na jeden sezon narciarski i co roku weryfikowane właśnie w celu zagwarantowania klientowi wysokiej jakości usług.

Istnieje możliwość negocjacji cen.

 

Cennik

 

kurs narciarski na stopień demonstratora pierwszy stopień instruktorski (od 12 do 16 roku życia) 400zł
kurs narciarski kwalifikacyjny na stopień pomocnika instruktora konieczny do uzyskania stopnia instruktora PZN 400 zł
kurs narciarski na stopień pomocnika instruktora cześć pierwsza 400 zł
część druga   400 zł
szkolenie slalomów trening SL i GS 70 zł
kurs 3 - dniowy   180 zł
Treningi na tyczkach popołudniowe - SL lub GS 40 zł
Basen ze szkoleniem cena za zajęcia indywidualne (do 2 osób) 40 zł
szkolenie grupowe (powyżej 2 osób)   25 zł
Basen wejście indywidualne jednorazowe (w miarę wolnych miejsc) 17 zł
Basen wejście wykupione na karnet zależnie od ilości wejść w semstrze
Wyjazdy na Kasprowy Wierch odbywają się w kwietniu 80,00 - miejscówka
szkolenie indywidualne na stoku szczególy w biurze na stoku od 60 zł/osoba